Kosmetologia

Usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu laserem Q-Switch

  • O zabiegu

Pacjenci z różnych powodów szukają sposobów na usunięcie tatuaży. Tradycyjne metody pozbywania się tatuażu były skupione wokół usuwania lub zniszczenia tkanki w obszarze występowania tuszu. Dermabrazja, salabrazja z lub bez dodatku substancji chemicznych, kriochirurgia, wycięcie chirurgiczne - wszystkie te metody są skuteczne w usuwaniu tatuaży, jednak wiążą się z powstawaniem blizn i przebarwień przypominających kształtem były tatuaż.

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego
Procedura laserowego usuwania tatuażu wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy, kiedy to odpowiednia długość fali zostaje zaabsorbowana przez chromofor, jakim jest barwnik tatuażu. Bardzo krótki czas trwania impulsu (nanosekundy) lasera Q-switch XLASE Plus Biotec ma kluczowe znaczenie w mechanizmie usuwania tatuażu. Duża energia, która jest dostarczana, prowadzi do uzyskania bardzo wysokich temperatur w bardzo krótkim czasie, skutkując szybką ekspansją termiczną cząsteczek atramentu, późniejszym ich rozbiciem. W związku z dużą energią cieplną, zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Czas rekonwalescencji i ilość zabiegów
Znaczącą rolę w późniejszym usuwaniu rozbitych cząsteczek pigmentu odgrywa system limfatyczny. Gojenie skóry po zabiegu laserowym trwa do ok 6 tygodni i przebiega z powstawaniem strupka, a ilość zabiegów uzależniona jest od rodzaju barwnika, koloru skóry, czas wykonania tatuażu i jego głębokości.