wybierz
Twój cel do osiągnięcia
Wskaż kategorię, która dotyczy Twojego problemu. Pokażemy Ci metody, dzięki którym osiągniesz swój wymarzony cel.
Owłosienie
Zmarszczki
Rozszerzone naczynka
Przebarwienia
Rumień
Znamiona
Blizny i rozstępy
Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego
Tkanka tłuszczowa
Gładka skóra bez zbędnego owłosienia
O zabiegu
Depilacja laserowa jest jedną z form trwałego usunięcia owłosienia i opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy. Wybiórcze uszkodzenie struktur włosa będzie miało miejsce wtedy, gdy zastosujemy odpowiednią długość fali, która zostanie zaabsorbowana przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym.
W naszej klinice dysponujemy nowoczesna platformą laserową, która łączy w sobie laser diodowy o wiązce światła długości 808 nm, a także laser aleksandrytowy o wiązce światła długości 755 nm, co pozwala na szerokie spektrum działania nie tylko jeśli chodzi o głębokość umiejscowienia włosów, ale także ich barwę. Obie wiązki światła pochłaniane są przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym, doprowadzając w konsekwencji do podgrzania cebulki włosa i uszkodzenia brodawki, co zapobiega ponownemu odrostowi włosa. Dzięki zastosowaniu procedury motionspeed, która łączy w sobie silne chłodzenie głowicy z ciągłą emisją szybkich impulsów laserowych, zabiegi depilacji są niezwykle szybkie i bezbolesne!
Ilość i częstotliwość zabiegów
Ilość zabiegów uzależniona jest od barwy, grubości i długości cyklu włosa i wynosi 7-12 zabiegów w okresach co 6-8 tygodni. Dzięki systemowi chłodzenia zabieg jest komfortowy oraz szybki.
Przebieg zabiegu i zalecenia po zabiegowe
Czas zabiegu uzależniony jest od obszaru i wynosi od ok 15 min w przypadku okolic twarzy, do 60 min w przypadku nóg. Zabieg jest komfortowy, pacjent czuje delikatne ciepło w miejscu włosa, które jest natychmiast schładzane przez układ chłodzenia. Po zabiegu może wystąpić czasowe zaczerwienienie obszaru zabiegowego oraz obrzęk okołomieszkowy, który jest reakcją pożądaną. Po zabiegu zaleca się ochronę przeciwsłoneczną obszaru zabiegowego przez co najmniej 2 tygodnie.
Na jakich partiach ciała może być wykonane laserowe usuwanie owłosienia?
W Nałęcz Clinic w Katowicach wykonujemy zabiegi laserowego usuwania owłosienia na częściach ciała takich jak:
- twarz (w tym okolice górnej wargi, brody, a także baków),
- szyja oraz kark,
- plecy,
- pachy,
- ręce (całe lub tylko ramiona czy przedramiona),
- tors,
- brzuch i linia biała,
- bikini (płytkie bądź głębokie),
- pośladki,
- nogi (całe albo ich poszczególne części — uda, łydki).
Metoda ta należy do bardzo bezpiecznych, jak również wysoce skutecznych sposobów usuwania niechcianego owłosienia z ciała.
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych: Katowice
Do najczęściej spotykanych rodzajów zmian potrądzikowych należą blizny atroficzne, zwane też zanikowymi, które są widocznymi ubytkami kolagenu oraz elastyny w skórze. Takie pozostałości po wyprysku trądzikowym (występującym zarówno u nastolatków, jak i osób dorosłych) bardzo dobrze reagują na leczenie laserowe. Odpowiednio dobrana wiązka może działać na blizny potrądzikowe wielokierunkowo, pobudzając skórę do regeneracji, a także stymulując produkcję kwasu hialuronowego, dzięki czemu możliwe jest usuwanie ubytków. W Nałęcz Clinic w Katowicach można umówić się na konsultację w celu sprawdzenia, czy ślady po wypryskach da się usunąć przy pomocy lasera, jak również poddać się takiemu zabiegowi.
Sprawdzony sposób na pozbycie się blizn potrądzikowych i niechcianego owłosienia
Laserowe usuwanie niechcianego owłosienia albo zmian skórnych po trądziku stanowi sprawdzoną metodę skutecznego pozbycia się takich problemów. W naszej klinice wykonywane są one przez doświadczonych i wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy wiedzą, jak przeprowadzać je w sposób bezpieczny, a także możliwe najbardziej komfortowy dla poddających się im osób. Zachęcamy do umówienia się na konsultację ze specjalistą przed poddaniem się zabiegowi usuwania owłosienia lub blizn potrądzikowych w Nałęcz Clinic w Katowicach.
Naturalny i młody wygląd
Niemal każdy z nas jak najdłużej chce wyglądać młodo i atrakcyjnie, a także jak najbardziej odwlec w czasie powstanie pierwszych oznak mijającego czasu.
Z pomocą spieszą różnorodne zabiegi medycyny estetycznej.
W przypadku zmarszczek sprawdza się znana maksyma: „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Oznacza to, że o cerę powinniśmy dbać praktycznie przez całe życie, stosując odpowiednio dobrane kosmetyki, dietę, uprawiając sport oraz unikając niezdrowych używek. Z drugiej strony, nawet wzorcowy tryb życia nie uchroni nas od zmarszczek – ich powstawanie jest rzeczą zupełnie naturalną. Zmarszczki to naturalna oznaka starzenia się organizmu, której nie można stuprocentowo zapobiec.
Niejedna osoba czuje się atrakcyjna i młoda duchem, mimo zmarszczek na twarzy. Jeśli jednak czujesz, że te zmiany odbierają ci pewność siebie, a domowe sposoby nie działają, warto odwiedzić naszą klinikę medycyny estetycznej, gdzie dobierzemy zabieg, który umożliwi usuwanie nawet bardzo widocznych zmarszczek.
Jakie zabiegi mogą pomóc?
Peelingi chemiczne
Pomocą w usuwaniu zmarszczek okazują się profesjonalne peelingi kosmetyczne. Peelingi chemiczne działają na skórę złuszczająco, ale i pobudzają ją do regeneracji, czego efektem jest młodszy, witalny wygląd oraz spłycenie zmarszczek.
Mezoterapia mikroigłowa
Zabieg polegający na wykonywaniu mikronakłuć w skórze, który pobudza ją do odnowy, dzięki czemu staje się o wiele bardziej promienna i gładsza,
a zmarszczki stają się mniej widoczne.
Radiofrekwencja mikroigłowa
To zabieg łączący proces nakłuwania oraz ogrzewania skóry. Pobudza skórę do regeneracji, dzięki czemu zmarszczki stopniowo ulegają spłyceniu,
a skóra staje się znacznie bardziej jędrna.
Laser frakcyjny
Usuwanie zmarszczek laserem aktywuje procesy gojenia w skórze oraz pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu oraz elastyny.
Może być wykorzystywane w usuwaniu płytkich i średnio-głębokich zmarszczek. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.
Plazma azotowa
Fala plazmowa, będąca źródłem energii cieplnej, znajduje zastosowanie w usuwaniu zmarszczek mimicznych. Dodatkowo, zabiegi plazmą azotową dodają skórze jędrności, poprawiają owal twarzy oraz usuwają blizny.
HIFU
Fala ultradźwiękowa o dużym natężeniu podgrzewa tkanki, powodując miejscowe przegrzanie na granicy koagulacji, a punktowe uszkodzenia stymulują skórę oraz tkanki otaczające do regeneracji i przebudowy. W efekcie dochodzi do stymulacji podziałów fibroblastów i zwiększenia produkcji włókien tkanki łącznej. Wysoka temperatura (około 65°C) powoduje natychmiastowe obkurczanie się włókien kolagenowych i elastynowych, a także ich ponowne skręcanie, co objawia się efektem liftingu i zwiększenia napięcia skóry w miejscu zabiegu HIFU.
Mezoterapia igłowa
Czyli podanie w głąb skóry substancji silnie nawilżających, biostymulujących i odżywczych, które powodują uruchomienie mechanizmów naprawczych i podziałów komórkowych, dzięki czemu w naturalnych procesach biochemicznych nadbudowują tkankę „od środka”.
Wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg, który cieszy się dużą popularnością. Kwas hialuronowy to bezpieczna, naturalnie występująca w organizmie substancja. Doskonale nadaje się do nadbudowywania zmarszczek czoła, zmarszczek palacza, kurzych łapek.
Toksyna botulinowa
Zwana popularnie botoksem, toksyna botulinowa działa paraliżująco na określone mięśnie twarzy sprawiając, że ta nie będzie w stanie się marszczyć. Szczególnie dobre efekty zauważyć można po zastosowaniu botoksu na kurze łapki, zmarszczki międzybrwiowe czy te wzdłuż czoła.
Skóra bez czerwonych naczynek i pajączków
O zabiegu
Naczynia płytkie
Tak zwane „popękane naczynka” lub „pajączki”, czyli powierzchowne rozszerzone naczynia krwionośne, powstałe na skutek utrudnionego odpływu krwi z układu żylnego, a także punkty rubinowe, naczyniaki, czy teleangiektazje najczęściej usuwa się przy użycia lasera Nd:YAG. Jego działanie opiera się na emisji wiązki światła (1064 nm) o wysokim powinowactwie do hemoglobiny. Zwiększa to bezpieczeństwo zabiegu i minimalizuje prawdopodobieństwo uszkodzenia tkanek okalających. Wysoka pochłanialność światła przez barwnik krwi prowadzi w następstwie do koagulacji ścian naczyń.
Rekonwalescencja
Gojenie może przebiegać w powstawaniem mikrostrupków. Czas gojenia wynosi ok 3-4 tygodnie w przypadku twarzy i 4-6 tygodni w przypadku ciała.
Naczynia głębokie
W przypadku głębokich rozszerzonych naczyń żylnych, żył siateczkowatych oraz żylaków zaleca się wykonanie zabiegu skleroterapii (obliteracji), której działanie opiera się na uszkodzeniu śródbłonka naczyniowego przez podaną substancję czynną. W konsekwencji dochodzi do zwężenia, a później zwłóknienia i zamknięcia żyły poprzez jej zrost.
Zabieg skleroterapii powinno poprzedzać wykonanie badania USG Doppler, pomagające skontrolować przepływ krwi w naczyniach i ocenić stopień niewydolności żylnej. Pełen efekt zabiegu widoczny jest po ok 4-6 tygodniach, przy zachowaniu odpowiedniej profilaktyki po zabiegowej, obejmującej przede wszystkim noszenie odpowiednio dopasowanych pończoch uciskowych.
Brak przebarwień
Przebarwienia, będące zaburzeniami barwnikowymi, mogą powstać zarówno na skutek nadmiernej produkcji melaniny, jak również jej nierównomiernego rozłożenia w warstwach skóry. Mogą mieć podłoże zarówno genetyczne, jak i środowiskowe (poparzenia słoneczne, urazy mechaniczne, stan zapalny, terapia farmakologiczna, zaburzenia hormonalne), a także mogą towarzyszyć nam od początku życia, jak i pojawiać się na skutek procesu starzenia się.
Jakie zabiegi mogą pomóc?
CPL XLASE Plus Biotec
Głowica CPL wykorzystuje intensywne źródło światła pulsacyjnego, niekoherentne, które emituje szerokie spektrum światła w zakresie 420-1200 nm. Szerokie spektrum, działania oraz obecność filtrów odcinających umożliwia efektywne ukierunkowanie na struktury znajdujące się na różnych głębokościach skóry i tym samym zadziałanie na dany problem skórny.
Zabieg CPL opiera się na zastosowaniu wiązki światła w przedziale 500-600 nm, która intensywnie kumuluje się w nagromadzonej melaninie, doprowadzając do jej rozpadu.
Po zabiegu można zaobserwować czasowe ściemnienie przebarwienia, a w dalszej konsekwencji powstanie strupka. Czas gojenia wynosi ok 2-4 tygodnie. Ilość zabiegów dobiera się indywidualnie, a liczba zależy od ilości i nasilenia zmian barwnikowych. Średnio jest to to 3-5 zabiegów.
Mezoterapia mikroigłowa
Zabieg mezoterapii mikroigłowej opiera się na mikronakłuciach skóry, w celu jej kontrolowanego uszkodzenia i pobudzenia tym samym procesów jej naturalnej odbudowy. Podczas zabiegu wgłąb skóry można wprowadzić substancję rozjaśniające, bogate w składniki depigmentujące, takie jak: arbutyna, witamina C, palmitynian retinylu, kwas jabłkowy, ekstrakt z lukrecji.
Laser frakcyjny
Kontrolowane uszkodzenie naskórka podczas zabiegu laserowego powoduje jego przebudowę i regenerację, a także zwiększoną produkcję włókien kolagenowych. Duża dawka energii rozgrzewa również melanosomy i powoduje rozpad barwnika, który następnie wyłuszcza się wraz z naskórkiem,
a odsłonięta pod spodem skóra jest wyraźnie jaśniejsza.
Laser Q-Switch XLASE Plus Biotec
XLASE Plus z głowicą Nd:YAG Q-switch może działać na zmiany barwnikowe na skutek szerokiego spektrum absorpcji melaniny. Długość fal ukierunkowanych na barwnik obejmują podwójną częstotliwość: Nd:YAG (1064nm) oraz KTP (532nm), co pozwala na usuwanie zmian pigmentacyjnych na różnych głębokościach skóry, bez naruszenia i uszkodzenia otaczających struktur tkankowych.
Peelingi chemiczne
Są nie tylko formą chemicznej eksfoliacji skóry w celu oczyszczenia skóry, ale także w celu depigmentacji przebarwień i wyrównania kolorytu. Aby uzyskać efekt stosuje się kwasy i peelingi o działaniu rozjaśniającym, takie jak: kwas azelainowy, kwas kojowy, TCA, retinol, fenol.
Zniknięcie zaczerwienienia i rumienia
Usuwanie rumienia
Skóra naczyniowa z predyspozycją do periodycznego zaczerwienienia jest obecnie częstym i uciążliwym problemem dermatologicznym. Dotyczy głównie okolic skóry odsłoniętej, co prowokowane jest ekspozycją na szkodliwe i patogenne czynniki pochodzące z otoczenia. Jej przyczyną mogą być także bodźce wewnątrzpochodne, związane z endogennymi ogniskami chorobotwórczymi, zaburzeniami naturalnej równowagi organizmu, bądź predyspozycjami osobniczymi.
Do najbardziej charakterystycznych stymulatorów prowokujących tworzenie się zmian rumieniowych, (a później ich utrwalanie i nasilanie) należą bodźce cieplne płynące ze środowiska, takie jak: narażenie na wysoką temperaturę powietrza lub pary wodnej, a także wysoka temperatura spożywanych posiłków i trunków. Również wydzielanie ciepła, spowodowane wyczerpującym i gwałtownym treningiem oraz zachodzące podczas naturalnego procesu termoregulacji, może przyczyniać się w znacznym stopniu do nasilenia procesów rozkurczowych naczyń mikrokrążenia skórnego.
Do innych, zewnętrznych źródeł rumienia przewlekłego należy ekspozycja na skrajne warunki atmosferyczne, drażniące działanie zanieczyszczeń środowiskowych, częste kąpiele słoneczne bez stosowania odpowiednich filtrów, a także działanie promieniowania ultrafioletowego generowanego w solariach. Rumień skóry może być również skutkiem nieprawidłowych nawyków żywieniowych związanych z nieumiarkowanym spożywaniem napojów alkoholowych, kofeiny, octu, mlecznych przetworów, czekolady, wanilii, cytrusów, śliwek, bananów, fig, awokado, roślin strączkowych, przypraw korzennych, podrobów, sosów sojowych oraz ziemniaków.
Na kondycję skóry wpływa także sposób jej pielęgnacji, a stan bariery lipidowej znacznie pogarsza się podczas stosowania wody o dużej zawartości chloru, aplikacji produktów kosmetycznych działających podrażniająco i alergizująco, takich jak środki powierzchniowo czynne o właściwościach myjących, kosmetyki na bazie alkoholu, kamfory, glikolu propylenowego, a także produktów posiadających w swym składzie agresywne substancje konserwujące, barwiące i nadające kosmetykowi zapach.
Negatywne skutki, w postaci osłabienia ścian kapilar i włośniczek skórnych, wykazują także nagminne lub zbyt drastyczne korzystanie z metod złuszczania warstwy rogowej za pomocą środków zarówno mechanicznych jak i chemicznych. Nie bez wpływu na rozwój rumienia pozostaje kondycja zdrowotna, a czynnikami zwiększającymi ryzyko powstania objawów są: sytuacje stresowe warunkujące odczuwanie napięcia psychicznego i emocjonalnego, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia żołądkowo-jelitowe w fazie czynnej, skłonności do alergii, zakażenia drożdżakami i roztoczami, stosowanie terapii glikokortykosteroidów na skórę twarzy, zmiany hormonalne w okresie menopauzy oraz choroby skóry.
Uzupełnieniem codziennej pielęgnacji pacjenta ze skórą skłonną do rumienia jest systematyczna kuracja w gabinecie kosmetologicznym, obejmująca szereg zabiegów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta i spełniających podstawowe cele terapeutyczne, w postaci wzmocnienia ścian naczyń włosowatych, obniżenia przekrwienia, poprawy nawilżenia i jędrności skóry.
O zabiegu CPL XLASE Plus Biotec
Głowica CPL wykorzystuje intensywne źródło światła pulsacyjnego, niekoherentne, które emituje szerokie spektrum światła w zakresie 420-1200 nm. Szerokie spektrum, działania oraz obecność filtrów odcinających umożliwia efektywne ukierunkowanie na struktury znajdujące się na różnych głębokościach skóry i tym samym zadziałanie na dany problem skórny.
Zabieg CPL opiera się na zastosowaniu wiązki światła w przedziale 500-600 nm, która intensywnie kumuluje się w nagromadzonej oksyhemoglobinie, doprowadzając do jej rozpadu. Dodatkowo, widmo światła zostaje również pochłonięte przez drugi chromofor - melaninę, co wpływa również na rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych.
Ilość zabiegów dobiera się indywidualnie, w zależności od nasilenia zmian rumieniowych i wynosi średnio 4-10 zabiegów.
Usuwanie znamion
Znamiona, czyli rozmaite nieprawidłowości rozwojowe skóry, mogą mieć zarówno charakter wrodzony, jak i ujawniać się na dalszym etapie życia. Mają one pochodzenie naskórkowe, skórne, jak i mieszane. Najczęściej utrzymują się do końca życia. Zarówno ze względów estetycznych, jak i w przypadkach nadmiernej proliferacji i transformacji w zmiany groźne i nowotworowe, zaleca się ich regularne badanie lub usunięcie.
Najczęściej występującymi zmianami są: znamiona komórkowe, brodawki łojotokowe, włókniaki, tłuszczaki, naczyniaki, jak i najbardziej popularne i najczęściej występujące w poziomie skóry - tzw. „pieprzyki”.
W naszym gabinecie nie tylko zbadasz znamiona i wykluczysz ich zezłośliwienie, jak i bezpiecznie i estetycznie usuniesz je różnymi metodami.
Wycięcie chirurgiczne
Odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Znamię wycina się za pomocą skalpela z marginesem skóry zdrowej, a następnie zszywa ranę za pomocą szwów chirurgicznych. Tak wycięta tkanka najczęściej trafia następnie do badania laboratoryjnego, w celu wykluczenia jej zezłośliwienia.
Usunięcie laserowe i za pomocą plazmy azotowej
Dwa najczęstsze sposoby usuwania znamion łagodnych. Dzięki precyzyjności lasera i plazmy zabieg rzadko pozostawia jakikolwiek ślad na ciele. Usuwanie znamion tymi metodami jest szybkie i odbywa się w znieczuleniu miejscowym, bądź przy użyciu maści znieczulającej.
Czysta skóra bez oznak blizn i rozstępów
Usuwanie blizn i rozstępów
Choć powstawanie blizn jest naturalnym procesem gojenia się skóry, z pewnością większość osób chciałaby ich uniknąć. Blizny, zwłaszcza te w widocznych miejscach, odbierają pewność siebie i powodują zakłopotanie. Nie trzeba się jednak na nie zgadzać – istnieją zabiegi, które znacznie zmniejszają ich widoczność.
Blizna powstaje w miejscu urazu skóry lub zabiegu chirurgicznego pod warunkiem, że naruszona została skóra właściwa lub głębsze warstwy. Czasem blizny samoistnie znikają wraz z upływem czasu, jednak najczęściej zostają z nami na dłużej.
Początkowo, blizna ma czerwony lub purpurowy kolor – na tym etapie, można próbować zmniejszyć jej widoczność poprzez stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych. „Stare” blizny, czyli te w kolorze perłowym lub białym, są niemożliwe do usunięcia domowymi metodami.
Blizna może powstać w dowolnym obszarze ciała, który został poddany urazowi. Odmianą blizn są blizny potrądzikowe, które powstają na twarzy, plecach i dekolcie wskutek mechanicznego usuwania zmian trądzikowych. Należy pamiętać, że bliznami są również rozstępy, które powstają na skutek gwałtownych zmian wagi i rozmiaru ciała – ten problem dotyczy najczęściej kobiet w ciąży, nastolatek w okresie dojrzewania, ale również osób aktywnych fizycznie, które intensywnie rozbudowują masę mięśniową.
Jakie zabiegi mogą pomóc?
Karboksyterapia
Czyli zabieg powodujący miejscowe rozwarstwienie skóry i dostarczenie pod nią dwutlenku węgla, co sprawia, że dostaje ona sygnał o pilnej konieczności regeneracji. Kontrolowane uszkodzenie skóry powoduje, że rozpoczyna ona produkcję nowych włókien kolagenowych. Do obszaru zabiegowego napływa więcej krwi, dzięki czemu staje się on lepiej dotleniony i odżywiony. Efektem jest spłycenie i zmniejszenie widoczności blizn pooperacyjnych, rozstępów oraz śladów po przebytym trądziku.
Peelingi chemiczne
Aby usunąć blizny, można zastosować również fachowe peelingi chemiczne. Ich działanie polega na głębokiej penetracji skóry, usuwaniu jej warstwy rogowej oraz pobudzaniu „produkcji” nowej, gładkiej skóry. Peelingi chemiczne sprawiają, że skóra staje się gładsza i jaśniejsza, z kolei blizny – spłycone i mniej widoczne.
Mezoterapia mikroigłowa
Zabieg polega na wykonywaniu kontrolowanych mikrourazów na skórze, co skłania ją do odbudowy. Mezoterapia mikroigłowa to sposób na zmniejszenie widoczności blizn pooperacyjnych, blizn trądzikowych oraz rozstępów.
Laser frakcyjny
Zabiegi laserowe cieszą się dobrą sławą wśród osób, które chcą usunąć blizny. Laser Er:YAG powoduje kontrolowane uszkodzenia skóry, czego rezultatem jest pobudzenie jej do odnowy. Promieniowanie przyczynia się do odparowania i koagulacji tkanek, co wspomaga syntezę kolagenu w skórze oraz jej gojenie. To doskonały sposób na zmniejszenie blizn potrądzikowych.
Plazma azotowa
Plazma, emitowana w milisekundowym impulsie, dostarcza energię do tkanek bez oparcia o chromofory skóry. Ciepło w całości absorbowane jest przez skórę, co sprawia, że zostaje ona pobudzona do regeneracji i produkcji włókien, niezbędnych w procesie gojenia.
Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego
Pacjenci z różnych powodów szukają sposobów na usunięcie tatuaży. Tradycyjne metody pozbywania się tatuażu były skupione wokół usuwania lub zniszczenia tkanki w obszarze występowania tuszu. Dermabrazja, salabrazja z lub bez dodatku substancji chemicznych, kriochirurgia, wycięcie chirurgiczne - wszystkie te metody są skuteczne w usuwaniu tatuaży, jednak wiążą się z powstawaniem blizn i przebarwień przypominających kształtem były tatuaż.
Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego
Procedura laserowego usuwania tatuażu wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy, kiedy to odpowiednia długość fali zostaje zaabsorbowana przez chromofor, jakim jest barwnik tatuażu. Bardzo krótki czas trwania impulsu (nanosekundy) lasera Q-switch XLASE Plus Biotec ma kluczowe znaczenie w mechanizmie usuwania tatuażu. Duża energia, która jest dostarczana, prowadzi do uzyskania bardzo wysokich temperatur w bardzo krótkim czasie, skutkując szybką ekspansją termiczną cząsteczek atramentu, późniejszym ich rozbiciem.
W związku z dużą energią cieplną, zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.
Czas rekonwalescencji i ilość zabiegów
Znaczącą rolę w późniejszym usuwaniu rozbitych cząsteczek pigmentu odgrywa system limfatyczny. Gojenie skóry po zabiegu laserowym trwa do ok 6 tygodni i przebiega z powstawaniem strupka, a ilość zabiegów uzależniona jest od rodzaju barwnika, koloru skóry, czas wykonania tatuażu i jego głębokości.
Usuwanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza
Czyli kontrolowane zamrażanie tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe są bardziej podatne na niskie temperatury, niż komórki skóry, nerwy, czy komórki mięśniowe, dlatego kriouszkodzenie nie dotyczy tkanek otaczających niechciany tłuszcz. Efektem działania niskiej temperatury jest proces apoptozy komórek tłuszczowych oraz uwalnianie z nich lipidów, usuwanych następnie z organizmu przez układ limfatyczny i drogę wątrobowo-jelitową.
O zabiegu: Zbieg jest prosty i nieinwazyjny. Polega na przykładaniu do miejsca zabiegowego próżniowego aplikatora, który pod działaniem podciśnienia zasysa fałd skórny wraz z tkanką tłuszczową, a następnie schładza tą okolicę do ok -10°C. Zabieg jest bezbolesny, uczucie dyskomfortu jest chwilowe i wynika z próżniowego zassania fałdu skórnego, co ustępuje pod wpływem zamrożenia po ok 5 minutach zabiegu.
Efekty: Po zabiegu skóra w miejscu zabiegu może być chwilowo bardziej tkliwa, a także może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk i zasinienie.
Pełen efekt widoczny jest po około 6 tygodniach. W zależności od ilości tkanki tłuszczowej zaleca się od jednego do sześciu zabiegów.
Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna jest nowoczesną metodą medycyny estetycznej, której zadaniem jest nieoperacyjne usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w określonych okolicach ciała. Obecnie najczęściej w gabinecie stosujemy dwa preparaty: Aqualyx i Dermastabilon.
Liposukcja
Liposukcja jest zabiegiem mającym na celu poprawę kształtu ciała poprzez usunięcie niepożądanej tkanki tłuszczowej. Liposukcję wykonuje się zazwyczaj w rejonie brzucha, podbródka, bioder, kolan, ud oraz ramion. Liposukcja służy modelowaniu ciała i twarzy, natomiast nie jest zabiegiem odchudzającym.