Kosmetologia

Karboksyterapia medycznym CO2

  • O zabiegu

  • Przebieg zabiegu

  • Wskazania

  • Przeciwwskazania

Karboksyterapia, czyli terapia cudownym gazem jakim jest dwutlenek węgla. Polega na iniekcyjnym podaniu gazu bezpośrednio w głąb skóry. Miejscowe rozwarstwienie skóry doprowadza w konsekwencji do intensywnych procesów samonaprawczych w postaci produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Procesy te zachodzą natychmiast, gdyż miejsce podania dwutlenku węgla odbierane jest przez organizm jako miejscowe niedotlenienie, co wiąże się z intensywnym rozszerzeniem naczyń krwionośnych i napływem w to miejsce utlenowanej hemoglobiny, czynników wzrostu i składników odżywczych. W efekcie aktywacji ulegają mechanizmy regeneracyjne skóry, a także wytworzeniu ulega nowa sieć naczyń krwionośnych.

Zabieg szczególnie zaleca się miejscom wymagającym natychmiastowego polepszenia ukrwienia, odżywienia i dotleniania, dlatego terapia ta cieszy się znacznym powodzeniem przede wszystkim w redukcji cieni i obrzęków pod oczami, cellulitu, a także osłabienia i nadmiernego wypadania włosów.

Karboksyterapia — Katowice

Karboksyterapia jest jedną z szeregu nieinwazyjnych metod, które mogą odmienić wygląd skóry bez konieczności drastycznych zabiegów chirurgicznych. Na czym ona polega? W skrócie karboksyterapia polega na aplikacji CO2 pod skórę za pomocą cienkiej igły. Dwutlenek węgla stymuluje mikrokrążenie i procesy naprawcze, dzięki czemu skóra staje się lepiej dotleniona, a tym samym dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu oraz elastyny.

Karboksyterapia — pod oczy i nie tylko

Zamieszkujesz Katowice bądź okoliczne miejscowości? Zapraszamy do Nałęcz Clinic, gdzie oferujemy profesjonalny zabieg karboksyterapii, skuteczny zarówno w przypadku obrzęków i cieni pod oczami, rozstępów, cellulitu, blizn, łuszczycy, ginekomastii, jak i trudno gojących się ran czy wypadających włosów. Niewątpliwą zaletą tej technologii jest nie tylko wysoka skuteczność, ale też możliwość uniwersalnego zastosowania na różnych partiach ciała. Dzięki temu karboksyterapia jest jedną z chętniej wybieranych przez naszych Pacjentów z Katowic terapii.

Efekty karboksyterapii, czyli co daje iniekcja CO2?

Zabieg ten wpływa przede wszystkim na poprawę jędrności i elastyczności skóry — dwutlenek węgla pobudza bowiem produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki poprawie mikrokrążenia sprzyja on również redukcji cellulitu czy też blizn i rozstępów. Ważnym aspektem karboksyterapii jest także pomoc w redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej, a do tego wsparcie w procesie leczenia cienkich naczynek krwionośnych. Co ważne, to dość uniwersalna technologia, przez co może być z powodzeniem stosowana na różnych obszarach ciała.

Karboksyterapia oferowana w Nałęcz Clinic w Katowicach to jedna z najbezpieczniejszych metod poprawy wyglądu skóry, bez ryzyka efektów ubocznych. Zależy Ci na szybkim osiągnięciu oczekiwanych rezultatów, a zarazem błyskawicznej rekonwalescencji? Zachęcamy do umówienia się na konsultację w Nałęcz Clinic!