Kosmetologia

Laser Nd:YAG XLASE Plus Biotec

  • O zabiegu

  • Wskazania

  • Przeciwwskazania

Tak zwane „popękane naczynka” lub „pajączki”, czyli powierzchowne rozszerzone naczynia krwionośne, powstałe na skutek utrudnionego odpływu krwi z układu żylnego. Także punkty rubinowe, naczyniaki, czy teleangiektazje najczęściej usuwa się przy użycia lasera Nd:YAG. Jego działanie opiera się na emisji wiązki światła (1064 nm) o wysokim powinowactwie do hemoglobiny. Zwiększa to bezpieczeństwo zabiegu i minimalizuje prawdopodobieństwo uszkodzenia tkanek okalających. Wysoka wchłanialność światła przez barwnik krwi prowadzi w następstwie do koagulacji ścian naczyń.

Gojenie może przebiegać w powstawaniem mikrostrupków. Czas gojenia wynosi ok 3-4 tygodnie w przypadku twarzy i 4-6 tygodni w przypadku ciała. 

Laserowe zamykanie naczynek – Katowice

Rozszerzone naczynka zwykle pojawiają się na twarzy lub nogach, ale niekiedy występują również na innych partiach ciała. Charakterystyczne fioletowe lub czerwone pajączki nie wchłaniają się same oraz nie znikną z czasem samoistnie. Często są powodem do kompleksów, jednak niemal zawsze możemy zamknąć je laserowo. Opisywany zabieg ma wiele zalet, ponieważ na przykład jest bezinwazyjny, krótki i bezbolesny. W zależności od miejsca, w którym stosowana jest wiązka światła, Klienci mogą odczuwać jedynie delikatne pieczenie oraz szczypanie. Po przeprowadzonej procedurze w ciągu 24 godzin nie należy jedynie nakładać makijażu, przy czym przez 7 dni zalecamy stosowanie kremu wspomagającego gojenie powstałych małych ran. Poza tym po laserowym zamykaniu naczynek od razu można powrócić do codziennych czynności.

Na zabieg przeprowadzany w Nałęcz Clinic zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn!