Kosmetologia

Radiofrekwencja mikroigłowa Intraject Biotec

  • O zabiegu

  • Przebieg zabiegu

  • Efekty

Zabieg łączący w sobie dwa mechanizmy działania: mikronakłucia oraz radiofrekwencję.

Kontrolowane mikronakłuwanie skóry indywidualnie dobraną długością igieł powoduje wywołanie stanu zapalnego i aktywację mechanizmów naprawczych w skórze, tym samym stymulując fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki wytworzeniu nowych struktur kolagenowo-elastynowych skóra staje się bardziej napięta, a jej struktura ulega zagęszczeniu.

Mechanizm mikronakłuwania wzbogacony jest dodatkowo o emisję prądu elektrycznego o częstotliwości fali radiowej monopolarnej, która przepływając przez tkanki wytwarza ciepło głębokie, powodując skurcz i ponowne skręcanie się włókien znajdujących się w skórze właściwej, a także termiczną stymulację produkcji nowych włókien, która odbywa się w okresie 1-3 miesięcy. Mechanizm ten można rozszerzyć o zjawisko elektroporacji, pozwalającej na otwieranie się błonowych kanałów komórkowych, co pozwala na jednoczesne wprowadzanie do komórek składników aktywnych o dużej masie cząsteczkowej lub strukturze hydrofilowej, które w innych warunkach nie miałyby możliwości dostać się do komórki.

Zabieg ten szczególnie poleca się w przypadku skór wiotkich i wymagających zwiększenia napięcia i liftingu, a także skórom tłustym i mieszanym, cierpiącym na zwiększoną produkcję sebum lub o zwiększonej ilości i przeroście gruczołów łojowych, gdyż mocne podgrzanie skóry właściwej dzięki fali radiowej nie tylko powoduje natychmiastowe zwiększenie napięcia skóry, obkurczenie porów i ujść gruczołów łojowych, ale także zmniejszenie ich aktywności i ograniczenie nadprodukcji łoju skórnego.