Kosmetologia

Laser Q-switch XLASE Plus Biotec

  • O zabiegu

  • Wskazania

  • Przeciwwskazania

XLASE Plus z głowicą Nd:YAG Q-switch może działać na zmiany barwnikowe na skutek szerokiego spektrum absorpcji melaniny. Długość fal ukierunkowanych na barwnik obejmują podwójną częstotliwość: Nd:YAG (1064 nm) oraz KTP (532 nm), co pozwala na usuwanie zmian pigmentacyjnych na różnych głębokościach skóry, bez naruszenia i uszkodzenia otaczających struktur tkankowych.

Usuwanie przebarwień

Obie długości fal mogą skutecznie leczyć zmiany barwnikowe znajdujące się na różnych głębokościach skóry. Możliwe do usunięcia są zarówno barwnikowe zmiany naskórkowe, jak i głębokie przebarwienia skórne.

Usuwanie tatuaży

Procedura laserowego usuwania tatuażu wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy, kiedy to odpowiednia długośc fali zostaje zabsorbowana przez chromofor, jakim jest barwnik tatuażu. Wysoka energia, która jest dostarczana, prowadzi do uzyskania bardzo wysokich temperatur w bardzo krótkim czasie, skutkując szybką ekspansją termiczną cząsteczek atramentu, późniejszym ich rozbiciem.
W związku z dużą energią cieplną, zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Czas rekonwalescencji i ilość zabiegów

Znaczącą rolę w późniejszym usuwaniu rozbitych cząsteczek pigmentu odgrywa system limfatyczny. Gojenie skóry po zabiegu laserowym trwa do ok 6 tygodni i przebiega z powstawaniem strupka, a ilość zabiegów uzależniona jest od rodzaju barwnika, koloru skóry, czas wykonania tatuażu i jego głębokości.

Jakie przebarwienia można za pomocą lasera Q-switch XLASE Plus Biotec?

Za pomocą lasera Q-switch XLASE Plus Biotec można usunąć przebarwienia takie jak:

-plamy soczewicowate,

-melanoderma naskórkowa,

-piegi,

-plamy café au lait.

Urządzenie to oddziałuje na zawarty w skórze barwnik (melaninę) nadający brązowy odcień przebarwieniom — zmniejsza intensywność koloru, a tym samym widoczność zmian skórnych. Ponadto laser nadaje się również do likwidowania tatuaży oraz makijażu permanentnego.

Usuwanie przebarwień: Katowice

Wśród zabiegów kosmetologicznych, z których można skorzystać w znajdującej się w Katowicach Nałęcz Clinic, znajduje się usuwanie przebarwień. Pomagamy naszym Klientom w szybkim i skutecznym pozbyciu się nieestetycznie wyglądających zmian skórnych. Pożądane skutki przeważnie widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale dla utrwalenia efektów warto zaplanować kilka sesji z wykorzystaniem lasera. Zachęcamy osoby z Katowic oraz okolic do umówienia się na zabieg usuwania przebarwień.


zdjęcia