__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"007db":{"name":"Main Accent","parent":-1},"a75a8":{"name":"Accent Transparent","parent":"007db"}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default","value":{"colors":{"007db":{"val":"var(--tcb-skin-color-0)"},"a75a8":{"val":"rgba(76, 169, 66, 0.15)","hsl_parent_dependency":{"h":114,"l":0.46,"s":0.44}}},"gradients":[]},"original":{"colors":{"007db":{"val":"rgb(55, 179, 233)","hsl":{"h":198,"s":0.8,"l":0.56,"a":1}},"a75a8":{"val":"rgba(55, 179, 233, 0.15)","hsl_parent_dependency":{"h":198,"s":0.8,"l":0.56,"a":0.15}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__

Kosmetologia

Fototerapia XLASE Plus Biotec

  • O zabiegu

  • Wskazania

  • Przeciwwskazania

Głowica CPL wykorzystuje intensywne źródło światła pulsacyjnego, niekoherentne, które emituje szerokie spektrum światła w zakresie 420-1200 nm. Szerokie spektrum działania oraz obecność filtrów odcinających umożliwia efektywne ukierunkowanie na struktury znajdujące się na różnych głębokościach skóry i tym samym zadziałanie na dany problem skórny. Kalibrowane światło pulsacyjne znajduje swoje zastosowanie w leczeniu trądziku, termoliftingu, obkurczaniu porów, fototerapii, usuwaniu rumienia oraz owłosienia. Podobnie do laserów, systemy CPL działają w oparciu o zasadę selektywnej fototermolizy.

CPL, a IPL
Intensywne światło impulsowe (IPL) i kalibrowane światło pulsacyjne (CPL) różnią się charakterem emitowanej energii. W przypadku CPL – przeciwnie niż IPL – pozostaje ona stała przez cały czas trwania impulsu. Przewagę CPL stanowi też możliwość wygenerowania aż 15 podimpulsów. Zabiegi z IPL są mniej skuteczne, dłuższe, bardziej dokuczliwe oraz narażone na efekty uboczne.

Przebieg zabiegu i rekonwalescencja
Zabieg nie jest bolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Podczas działania światła odczuwalne jest delikatne ciepło.

Fotoodmładzanie

Głowica CPL jest skuteczna w leczeniu fotostarzenia. Mechanizm działania oparty jest na denaturacji termicznej kolagenu, która uruchamia kaskadę mediatorów zapalnych i stymuluje syntezę włókien kolagenowych i elastynowych.

Terapia trądziku

Terapia trądziku urządzeniem CPL oparta jest przede wszystkim na mechanizmie absorpcji światła o długości 420 nm przez porfiryny, wytwarzane przez bakterie Propionibacterium acnes, będące jedną ze składowych patogenezy trądziku pospolitego. Dłuższe długości fal ogrzewają wodę w skórze właściwej, powodując zmniejszenie wielkości gruczołów łojowych i w konsekwencji zahamowanie nadprodukcji sebum. Aktywacja fibroblastów oraz denaturacja kolagenu promuje natomiast syntezę nowych włókien, co przekłada się na poprawę jędrności skóry i zapobiega ewentualnemu pojawieniu się blizn potrądzikowych.

Terapia rumienia

Zmiany naczyniowe są jedną z najbardziej popularnych wskazań do terapii laserowej. Głowica CPL emituje światło w zakresie 550-1200 nm, a szeroki zakres fal i czasu trwania impulsu sprzyja leczeniu drobnej siatki naczyń krwionośnych, ułożonych na różnych głębokościach skóry i o różnych średnicach, co ma miejsce w przypadku rumienia skóry.

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia będące zaburzeniami barwnikowymi, mogą powstać zarówno na skutek nadmiernej produkcji melaniny, jak również jej nierównomiernego rozłożenia w warstwach skóry. Mogą mieć podłoże zarówno genetyczne jak i środowiskowe (poparzenia słoneczne, urazy mechaniczne, stan zapalny), a także mogą towarzyszyć nam od początku życia, jak i pojawiać się na skutek procesu starzenia się. Zabieg CPL opiera się na zastosowaniu wiązki światła w przedziale 500-600 nm, która intensywnie kumuluje się w nagromadzonej melaninie, doprowadzając do jej rozpadu.