Kosmetologia

Fototerapia XLASE Plus Biotec

  • O zabiegu

  • Wskazania

  • Przeciwwskazania

Głowica CPL wykorzystuje intensywne źródło światła pulsacyjnego, niekoherentne, które emituje szerokie spektrum światła w zakresie 420-1200 nm. Szerokie spektrum działania oraz obecność filtrów odcinających umożliwia efektywne ukierunkowanie na struktury znajdujące się na różnych głębokościach skóry i tym samym zadziałanie na dany problem skórny. Kalibrowane światło pulsacyjne znajduje swoje zastosowanie w leczeniu trądziku, termoliftingu, obkurczaniu porów, fototerapii, usuwaniu rumienia oraz owłosienia. Podobnie do laserów, systemy CPL działają w oparciu o zasadę selektywnej fototermolizy.

CPL, a IPL
Intensywne światło impulsowe (IPL) i kalibrowane światło pulsacyjne (CPL) różnią się charakterem emitowanej energii. W przypadku CPL – przeciwnie niż IPL – pozostaje ona stała przez cały czas trwania impulsu. Przewagę CPL stanowi też możliwość wygenerowania aż 15 podimpulsów. Zabiegi z IPL są mniej skuteczne, dłuższe, bardziej dokuczliwe oraz narażone na efekty uboczne.

Przebieg zabiegu i rekonwalescencja
Zabieg nie jest bolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Podczas działania światła odczuwalne jest delikatne ciepło.

Fotoodmładzanie

Głowica CPL jest skuteczna w leczeniu fotostarzenia. Mechanizm działania oparty jest na denaturacji termicznej kolagenu, która uruchamia kaskadę mediatorów zapalnych i stymuluje syntezę włókien kolagenowych i elastynowych.

Terapia trądziku

Terapia trądziku urządzeniem CPL oparta jest przede wszystkim na mechanizmie absorpcji światła o długości 420 nm przez porfiryny, wytwarzane przez bakterie Propionibacterium acnes, będące jedną ze składowych patogenezy trądziku pospolitego. Dłuższe długości fal ogrzewają wodę w skórze właściwej, powodując zmniejszenie wielkości gruczołów łojowych i w konsekwencji zahamowanie nadprodukcji sebum. Aktywacja fibroblastów oraz denaturacja kolagenu promuje natomiast syntezę nowych włókien, co przekłada się na poprawę jędrności skóry i zapobiega ewentualnemu pojawieniu się blizn potrądzikowych.

Terapia rumienia

Zmiany naczyniowe są jedną z najbardziej popularnych wskazań do terapii laserowej. Głowica CPL emituje światło w zakresie 550-1200 nm, a szeroki zakres fal i czasu trwania impulsu sprzyja leczeniu drobnej siatki naczyń krwionośnych, ułożonych na różnych głębokościach skóry i o różnych średnicach, co ma miejsce w przypadku rumienia skóry.

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia będące zaburzeniami barwnikowymi, mogą powstać zarówno na skutek nadmiernej produkcji melaniny, jak również jej nierównomiernego rozłożenia w warstwach skóry. Mogą mieć podłoże zarówno genetyczne jak i środowiskowe (poparzenia słoneczne, urazy mechaniczne, stan zapalny), a także mogą towarzyszyć nam od początku życia, jak i pojawiać się na skutek procesu starzenia się. Zabieg CPL opiera się na zastosowaniu wiązki światła w przedziale 500-600 nm, która intensywnie kumuluje się w nagromadzonej melaninie, doprowadzając do jej rozpadu.


Skuteczne fotoodmładzanie – Katowice

Z wiekiem skóra traci elastyczność, staje się matowa i zwiotczała, a dodatkowo pojawiają się na niej zmarszczki. To naturalne objawy upływu lat, które dzięki obecnym osiągnięciom medycyny estetycznej z powodzeniem potrafimy spowolnić. Jednym z zabiegów efektownie likwidującym oznaki starzenia jest fotoodmładzanie polecane osobom już z pierwszymi niedoskonałościami, jak również dojrzałym wiekiem. Metoda działa jak lifting, ponieważ naświetlając skórę laserem, tkanki się rozgrzewają, co powoduje ich stymulację do regeneracji oraz produkcji włókien kolagenowych.

Dlaczego warto zapisać się na fotoodmładzanie?

Laserowe fotoodmładzanie to zabieg, na który warto zdecydować się między innymi z powodu szybkich efektów. Naświetlanie nie trwa długo, przy czym należy wykonywać je w seriach, wówczas już po ok. 5 spotkaniach gwarantuje poprawę owalu twarzy, widoczne spłycenie zmarszczek mimicznych, nadanie skórze sprężystości, jak również polepszenie kolorytu naskórka. Zaletą zabiegu jest kompleksowy oraz bezpieczny charakter. W przypadku wątpliwości zachęcamy do zapoznania się z przeciwskazaniami do wykonania fotoodmładzania w naszej klinice w Katowicach!