Kosmetologia

HIFU Finesse Biotec

  • O zabiegu

  • Wskazania

  • Przeciwwskazania

Urządzenie emituje skoncentrowaną falę ultradźwiękową (High Intensity Focused Ultrasound) działającą na każdym poziomie skóry, tkanki podskórnej oraz tkanki powięziowej (SMAS) oraz mięśni, bez naruszenia ciągłości naskórka. Fala utradźwiękowa o dużym natężeniu podgrzewa tkanki, powodując miejscowe przegrzanie na granicy koagulacji, a punktowe uszkodzenia stymulują skórę oraz tkanki otaczające do regeneracji i przebudowy. W efekcie dochodzi do stymulacji podziałów fibroblastów i zwiększenia produkcji włókien tkanki łącznej. Wysoka temperatura (ok 65°C) powoduje natychmiastowe obkurczanie się włókien kolagenowych i elastynowych, a także ich ponowne skręcanie, co objawia się efektem liftingu i zwiększenia napięcia skóry w miejscu zabiegu.

Zabieg jest nieinwazyjny, nie powoduje przerwania ciągłości naskórka, a także nie wymaga okresu rekonwalescencji, przez co często nazywany jest niechirurgicznym liftingiem. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych czynności. Podczas zabiegu odczuwalny jest lekki dyskomfort związany z działaniem wysokiej temperatury, zabieg nie jest jednak bolesny i nie odbywa się w znieczuleniu.

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu można zauważyć natychmiastowy korzystny efekt liftingu i poprawy owalu. Zmiany głębokie i przebudowa tkanek głębszych zachodzi do 6 miesięcy po zabiegu i dopiero wtedy zaleca się ewentualne powtórzenie zabiegu. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie i zależy od stopnia wiotkości skóry. Efekt w obrębie twarzy utrzymuje się średnio od 1 do 2 lat. 

Naturalne i trwałe efekty – zabieg HIFU

Katowice to miasto, w którym prowadzimy naszą klinikę medycyny estetycznej. Jako specjaliści z niezbędnymi kwalifikacjami przeprowadzamy między innymi przełomowy w branży zabieg HIFU polecany Klientom oczekującym naturalnych i długotrwałych rezultatów. Efekty są widoczne już po kilku tygodniach w postaci wyraźnego wygładzenia oraz zagęszczenia skóry, poprawienia owalu twarzy, jak również zmniejszenia widoczności blizn. Zabieg HIFU to idealne rozwiązanie dla osób, które z nie mogą korzystać z nici liftingujących, toksyny botulinowej, lasera frakcyjnego, radiofrekwencji mikroigłowej bądź z innych powodów szukają alternatywy tradycyjnych zabiegów. Klientów pragnących zarezerwować termin w Nałęcz Clinic zapraszamy do kontaktu!

Zalety niechirurgicznego liftingu twarzy, czyli HIFU – Katowice

Doskonale wiemy, jak ważne jest zachowanie naturalnego piękna oraz pewności siebie, dlatego oferujemy innowacyjny zabieg HIFU wykorzystujący fale ultradźwiękowe. Warto zdecydować się na niego między innymi z powodu:

-wszechstronnego działania – w trakcie przebudowy tkanek skóra zarówno na twarzy, jak i szyi staje się wzmocniona, wygładzona, pozbawiona niedoskonałości, a rysy twarzy zmieniają się na wyraźniejsze,

-okresu rekonwalescencji ograniczonego do minimum – po wizycie w gabinecie profesjonalisty Klient niemal od razu wraca do normalnego trybu życia nawet bez konieczności stosowania skomplikowanej pielęgnacji, po zabiegu HIFU zalecamy bowiem tylko używanie kremu nawilżającego z filtrem,

-braku skutków ubocznych – dysponujemy specjalistycznym wyposażeniem oraz fachową wiedzą, dlatego zawsze dopasowujemy działanie urządzenia do konkretnych potrzeb skóry, co pozwala nam zagwarantować w pełni bezpieczny i efektywny zabieg.

Nasz wykwalifikowany personel zawsze stara się robić wszystko, aby Klienci czuli się w Nałęcz Clinic komfortowo. Do korzystania z naszych usług zachęcamy zatem osoby pragnące nie tylko zatrzymać proces starzenia się skóry, ale także poświęcić chwilę tylko dla siebie.