Kosmetologia

HIFU Finesse Biotec

  • O zabiegu

  • Wskazania

  • Przeciwwskazania

Urządzenie emituje skoncentrowaną falę ultradźwiękową (High Intensity Focused Ultrasound) działającą na każdym poziomie skóry, tkanki podskórnej oraz tkanki powięziowej (SMAS) oraz mięśni, bez naruszenia ciągłości naskórka. Fala utradźwiękowa o dużym natężeniu podgrzewa tkanki, powodując miejscowe przegrzanie na granicy koagulacji, a punktowe uszkodzenia stymulują skórę oraz tkanki otaczające do regeneracji i przebudowy. W efekcie dochodzi do stymulacji podziałów fibroblastów i zwiększenia produkcji włókien tkanki łącznej. Wysoka temperatura (ok 65°C) powoduje natychmiastowe obkurczanie się włókien kolagenowych i elastynowych, a także ich ponowne skręcanie, co objawia się efektem liftingu i zwiększenia napięcia skóry w miejscu zabiegu.

Zabieg jest nieinwazyjny, nie powoduje przerwania ciągłości naskórka, a także nie wymaga okresu rekonwalescencji, przez co często nazywany jest niechirurgicznym liftingiem. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych czynności. Podczas zabiegu odczuwalny jest lekki dyskomfort związany z działaniem wysokiej temperatury, zabieg nie jest jednak bolesny i nie odbywa się w znieczuleniu.

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu można zauważyć natychmiastowy korzystny efekt liftingu i poprawy owalu. Zmiany głębokie i przebudowa tkanek głębszych zachodzi do 6 miesięcy po zabiegu i dopiero wtedy zaleca się ewentualne powtórzenie zabiegu. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie i zależy od stopnia wiotkości skóry. Efekt w obrębie twarzy utrzymuje się średnio od 1 do 2 lat.