Kosmetologia
Laser diodowy i aleksandrytowy
-
O zabiegu
-
Wskazania
-
Przeciwwskazania
Laser diodowy i aleksandrytowy XLASE Plus Biotec
W naszej klinice dysponujemy nowoczesna platformą laserową, która łączy w sobie laser diodowy o wiązce światła długości 808 nm, a także laser aleksandrytowy o wiązce światła długości 755 nm - najczęściej wykorzystywanych w zabiegach trwałej epilacji owłosienia. Obie wiązki światła pochłaniane są przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym, doprowadzając w konsekwencji do podgrzania cebulki włosa i w konsekwencji uszkodzenia brodawki, co zapobiega ponownemu odrostowi włosa. Dzięki zastosowaniu procedury motionspeed, która łączy w sobie silne chłodzenie głowicy z ciągłą emisją szybkim impulsów laserowych, doprowadzając do osiągnięcia odpowiedniej temperatury w miejscu docelowym, zabiegi depilacji są niezwykle szybkie i bezbolesne!
Ilość zabiegów uzależniona jest od barwy, grubości i długości cyklu włosa i wynosi 7-12 zabiegów w okresach co 6-8 tygodni. Dzięki systemowi chłodzenia zabieg jest komfortowy oraz szybki.
Czas zabiegu uzależniony jest od obszaru i wynosi od ok 15 min w przypadku okolic twarzy, do 60 min w przypadku nóg. Zabieg jest komfortowy, pacjent czuje delikatne ciepło w miejscu włosa, które jest natychmiast schładzane przez układ chłodzenia. Po zabiegu może wystąpić czasowe zaczerwienienie obszaru zabiegowego oraz obrzęk okołomieszkowy, który jest reakcją pożądaną. Po zabiegu zaleca się ochronę przeciwsłoneczną obszaru zabiegowego przez co najmniej 2 tygodnie.
Wskazania do zabiegu
- hirsutyzm,
- hypertrychoza,
- względy estetyczne,
- ciemne, grube i widoczne owłosienie,
- podrażnienia po goleniu,
- wrastające włoski,
- stany alergiczne po tradycyjnych formach depilacji,
- szybki wzrost włosa.
Przeciwwskazania do zabiegu
- przyjmowanie leków fotouczulających,
- zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
- łuszczyca,
- ciemny koloryt skóry przy jasnym owłosieniu,
- świeża opalenizna,
- duża liczba znamion lub tatuaży w miejscu zabiegowym,
- terapia retinoidami w ciągu ostatnich 8-12 miesięcy,
- niemożność zachowania fotoprotekcji minimum 2 tygodnie po zabiegu,
- nowotwory i do 5 lat po ich usunięciu,
- choroby pęcherzowe skóry,
- ciąża,
- karmienie piersią,
- fotodermatozy,
- cukrzyca,
- epilepsja,
- spożywanie ziół fotouczulających.