Chirurgia

USG i USG Doppler

  • O zbiegu USG

  • Przebieg USG

  • O zabiegu USG Doppler

Badanie USG (ultrasonografia) należy to najpopularniejszych powszechnie dostępnych badań obrazowych i jest bardzo często wykorzystywane w diagnostyce wielu chorób, wad anatomicznych i nieprawidłowości różnego rodzaju narządów wewnętrznych. Ogromną zaletą USG jest krótki czas badania oraz to, że jest ono całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne, a przy tym pozwala lekarzowi możliwie dokładnie zaobserwować budowę i stan narządów wewnętrznych. Badanie USG wykonane przez doświadczonego lekarza może pomóc w szybkiej diagnozie.

USG jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne, polegające na oglądnięciu narządów wewnętrznych przy pomocy specjalnej głowicy, z której obraz transmitowany jest na ekran monitora. Pacjent może oglądać badanie w trakcie jego trwania. Wynik jest dostępny natychmiast, może zostać także zapisany, np. na płycie CD (np. w celu pokazania obrazu na konsultacji z innym specjalistą).

USG jamy brzusznej to inaczej ultrasonografia jamy brzusznej. Badanie USG brzucha wykonuje się, by określić stan narządów wewnętrznych jamy brzusznej, m.in. nerek, wątroby, pęcherzyka żółciowego, śledziony i innych. USG jamy brzusznej umożliwia wykrycie guzków, torbieli na narządach, a także zdiagnozowanie źródła istniejącego bólu. USG jamy brzusznej pozwala także stwierdzić, czy dany narząd jest powiększony. USG jamy brzusznej nie wymaga skomplikowanego przygotowania. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, nie są wymagane dodatkowe badania w ramach przygotowania do USG jamy brzusznej. W ramach przygotowania do USG jamy brzucha należy również zadbać o to, aby obraz badania USG brzucha był bardziej klarowny. Dlatego badanie USG brzucha powinno być wykonywane na czczo.

Doppler żył kończyn dolnych: Katowice

Klinika medycyny estetycznej Nałęcz Clinic w Katowicach to miejsce, gdzie troszczymy się o Twoje zdrowie i piękno. Jednym ze specjalistycznych zabiegów diagnostycznych, jakie oferujemy, jest doppler żył kończyn dolnych, który odgrywa kluczową rolę w ocenie stanu zdrowia naczyń krwionośnych. Jest to badanie kluczowe w przypadku osób borykających się z problemem tzw. "ciężkich nóg" oraz żylaków, gdyż pomaga ocenić stan żył, a także zbadać ich wydolność. Jego wynik może być podstawa do skierowania na zabieg usunięcia żylaków.

Dlaczego warto skorzystać z badania USG doppler?

Doppler żył kończyn dolnych to niezwykle przydatne narzędzie diagnostyczne, które umożliwia dokładną ocenę przepływu krwi w naczyniach. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra lekarzy specjalistów wykonuje badania usg doppler z najwyższą precyzją i dokładnością. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie identyfikować wszelkie zaburzenia w krążeniu krwi i podejmować odpowiednie działania terapeutyczne. Procedura jest szybka i bezbolesna. Nie wymaga także od pacjenta szczególnego przygotowania i nie zaburza jego codziennego funkcjonowania.

Zapraszamy na USG doppler do naszej kliniki w Katowicach

Doppler żył kończyn dolnych to badanie, które cieszy się dużym powodzeniem - głównie ze względu na jego dokładność i nieinwazyjność. Może być wykonane u osób w każdym wieku. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi jesteśmy w stanie precyzyjnie ocenić stan żył, a w razie konieczności - leczyć wszelkie problemy związane z układem krwionośnym. Twoje zdrowie i komfort są naszym priorytetem. Zapisz się na badanie doppler już dziś i zbadaj żyły, by przekonać się o ich kondycji.