Chirurgia

Balon wewnątrzżołądkowy

  • O zabiegu

  • Przebieg zabiegu

  • Przeciwwskazania

  • Przygotowania do zabiegu

Balon wewnątrzżołądkowy został zaprojektowany jako produkt wspomagający pacjenta w kontroli masy ciała i ułatwiający rozpoczęcie zdrowego stylu życia. Przeprowadzone badania kliniczne udowadniają, iż pacjenci, którzy zostali poddani zabiegowi implantacji balonu BIB® znacznie częściej osiągają sukces w długotrwałej utracie nadmiernej masy ciała niż pacjenci, którzy stosowali tylko dietę.

System BIB jest zaprojektowany w taki sposób, aby pomóc łatwiej przystosować się do nowego, zdrowszego trybu życia. BIB® jest miękkim, silikonowym balonem, który jest umieszczany w żołądku na okres sześciu miesięcy. Poprzez częściowe wypełnienie żołądka, balon zapewnia uczucie pełności oraz sytości po zjedzeniu dużo mniejszego posiłku niż dotychczas. Uczucie sytości osiągane szybciej po małych porcjach może spowodować łatwiejsze zmiany nawyków żywieniowych.

Balon BIB® wprowadzany jest przez usta do żołądka za pomocą endoskopu w trakcie krótkiego 15-20 minutowego zabiegu. W trakcie procedury umiejscawiania oraz napełniania balonu pacjent pozostaje pod wpływem środków uspokajających i znieczulających. Po założeniu balonu Twój lekarz powinien zapewnić Ci wsparcie we wprowadzaniu nowych nawyków żywieniowych i zmianie dotychczasowego trybu życia, które są niezbędne w procesie utraty zbędnych kilogramów.