Chirurgia

Liposukcja

  • O zabiegu

  • Przebieg zabiegu

  • Rekonwalescencja

Liposukcja jest zabiegiem mającym na celu poprawę kształtu ciała poprzez usunięcie niepożądanej tkanki tłuszczowej. Liposukcję wykonuje się zazwyczaj w rejonie brzucha, podbródka, bioder, kolan, ud oraz ramion. Służy modelowaniu ciała i twarzy, natomiast nie jest zabiegiem odchudzającym.

Nowoczesna liposukcja laserowa: Katowice

Liposukcja laserowa, którą wykonujemy u naszych pacjentów, to innowacyjny zabieg kosmetyczny, zdobywający coraz większą popularność w skutecznym modelowaniu sylwetki. Wykorzystuje on zaawansowaną technologię laserową, aby skutecznie redukować nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała, a przez to - wpływać na poprawę jego kształtu. Liposukcja laserowa oferuje wiele korzyści, daje doskonale efekty i jest stosunkowo bezpieczna. W naszej klinice w Katowicach wykonujemy ten zabieg u pacjentów pragnących skutecznie wymodelować problematyczne obszary, takie jak owal twarzy, ramiona, uda czy brzuch.

Idealny zabieg na cellulit

Liposukcja laserowa to procedura polegająca na wprowadzeniu cienkiej kaniuli wyposażonej w laser do obszarów z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Laser rozpuszcza tkankę i ułatwia jej odessanie. Dodatkowo jego działanie stymuluje produkcję kolagenu, co poprawia elastyczność skóry, minimalizując ryzyko jej zwiotczenia po zabiegu. Procedura znajduje zastosowanie w walce z uporczywym cellulitem np. w obszarze ud.

Zabieg liposukcji laserowej jest skierowany do osób, które walczą z nagromadzoną w różnych miejscach, trudną do usunięcia tkanką tłuszczową oporną na regularne ćwiczenia, dietę czy specjalistyczne dermokosmetyki; dotyczy to zwłaszcza brzucha, bioder, ud, ramion czy podbródka. Jednak warto pamiętać, że nie jest to metoda służąca do odchudzania całego ciała i nie zastępuje ona zdrowego trybu życia. Świetnie jednak sprawdzi się u tych pacjentów, którzy szukają skutecznego wsparcia w walce o piękną sylwetkę.

Pacjenci korzystający z zabiegów liposukcji laserowej szybko zauważają jej efekty. Oprócz redukcji tkanki tłuszczowe, stymulacja kolagenu przez laser może również poprawić elastyczność i jędrność skóry w obszarach poddanych zabiegowi. Efekty te utrzymują się przez dłuższy czas przy odpowiedniej pielęgnacji i zdrowym stylu życia. Z pewnością jest to zabieg wart swojej ceny.

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji laserowej

Chociaż liposukcja laserowa jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, istnieją pewne przeciwwskazania, które potencjalni pacjenci powinni wziąć pod uwagę. Należą tu choroby układu krążenia, problemy z krzepnięciem krwi, choroby autoimmunologiczne, ciąża, a także wrażliwa skóra. Również bakteryjne, wirusowe lub grzybicze infekcje skóry wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu. W każdym przypadku zalecamy konsultację z doświadczonym lekarzem, który oceni indywidualne ryzyko i korzyści.

Laserowa liposukcja - Katowice

Cena liposukcji laserowej uzależniona jest od wielkości obszaru ciała, jakiemu poddawany jest zabieg. Klientów z Katowic zapraszamy do naszego gabinetu medycyny estetycznej na konsultację ze specjalistą oraz nowoczesne modelowanie ciała. Działamy z wykorzystaniem najnowszego sprzętu o wysokiej skuteczności i bezpieczeństwie. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu.