Medycyna estetyczna i chirurgia
Nici PDO - polidioksanowe
-
O zabiegu
-
Rodzaje nici
Nici są wykonane substancji PDO, która rozpuszcza się po roku, ale efekty utrzymują się do dwóch lat. Materiał z którego wykonana jest nić ulega całkowitemu rozpadowi do wody i dwutlenku węgla, jest więc bezpieczny dla pacjenta. Nici PDO - pobudzają w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymulują produkcję nowego kolagenu - białka odpowiedzialnego za sprężystość skóry.
Aplikując nitkę w odpowiednią warstwę skóry właściwej zmuszamy skórę do pracy, tworząc dla niej tzn. rusztowanie. Po ok 14 dniach następuje silna produkcja kolagenu i trwa to aż do całkowitego rozpuszczenia nici.
Nici wprowadzamy w znieczuleniu miejscowym do wybranych obszarów twarzy i ciała. Nie pozostawiają blizn, a tylko drobne zaczerwienienia, wybroczyny lub siniaki, które wchłaniają się po kilku dniach. Technika aplikacji opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.
Obecnie na rynku mamy bardzo dużo nici polidioksanowych. Możemy tutaj wyróżnić nici:
- Mono - pojedyncza prosta nic stosowana do zagęszczenia, rewitalizacji np. okolic oczu,
- Screw, tornado - nić wolumetryczna, skręcona jedna, dwie lub trzy, świetnie sprawdzi się przy podkreśleniu okolic żuchwy, policzków czy na podniesieniu piersi lub pośladków.
- Nici haczykowe- liftingujące, sprawdzą się przy silnej grawitacji naszej skóry.
Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO mono i screw nie zmieniają charakteru naszej twarzy. Skóra nie wygląda na przerysowaną i zbyt mocno podkreślona, co można uzyskać jedynie za pomocą nici haczykowatych.
Nici gładkie charakteryzują się dość łatwą procedurą zakładania i niewielkim stopniem regeneracji. Jednak po zabiegu zalecana jest szczególna ostrożność, nie wykonywanie ćwiczeń i nadmiernego naciągania nici np. przez uśmiech czy wizytę u stomatologa. Oczywiście są to ograniczenia czasowe.