Medycyna estetyczna

Nici PDO - polidioksanowe

  • O zabiegu

  • Rodzaje nici

Nici są wykonane substancji PDO, która rozpuszcza się po roku, ale efekty utrzymują się do dwóch lat. Materiał z którego wykonana jest nić ulega całkowitemu rozpadowi do wody i dwutlenku węgla, jest więc bezpieczny dla pacjenta. Nici PDO - pobudzają w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymulują produkcję nowego kolagenu - białka odpowiedzialnego za sprężystość skóry.

Aplikując nitkę w odpowiednią warstwę skóry właściwej zmuszamy skórę do pracy, tworząc dla niej tzn. rusztowanie. Po ok 14 dniach następuje silna produkcja kolagenu i trwa to aż do całkowitego rozpuszczenia nici.

Nici wprowadzamy w znieczuleniu miejscowym do wybranych obszarów twarzy i ciała. Nie pozostawiają blizn, a tylko drobne zaczerwienienia, wybroczyny lub siniaki, które wchłaniają się po kilku dniach. Technika aplikacji opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.

Nici liftingujące: Katowice

Zabieg z zastosowaniem nici PDO to wyjątkowo skuteczny i bezpieczny sposób na zmniejszenie zwiotczenia skóry, poprawę jej napięcia, a także redukcję zmarszczek. Nici liftingujące pozwalają na szybkie osiągnięcie spektakularnego efektu w małoinwazyjny sposób. Serdecznie zapraszamy na konsultację w naszej klinice w Katowicach, gdzie opowiemy Ci szczegółowo o zabiegu i zaleceniach, jakich należy przestrzegać po jego wykonaniu.

Bezpieczeństwo stosowania nici PDO

Materiał, który wykorzystywany jest przy zabiegu medycyny estetycznej — polidioksanon — jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu, o czym świadczyć może fakt, że był on od dawna stosowany do produkcji wchłanialnych szwów chirurgicznych czy implantów ortopedycznych. W medycynie jest stosowany już od ponad dwudziestu lat, dzięki czemu jest substancją dokładnie przebadaną.

Polidioksanon (PDO), z którego wykonane są nici liftingujące, w organizmie ludzkim ulega powolnej hydrolizie, a więc całkowitemu rozkładowi. Związkami, które powstają w wyniku tego rozkładu, są woda oraz dwutlenek węgla — związki obojętne dla człowieka. Polidioksanon spełnia wszelkie wymogi medyczne i jest substancją z powodzeniem stosowaną przez doświadczonych lekarzy oraz wykwalifikowanych specjalistów na całym świecie, również w naszej klinice w Katowicach.

Czas do osiągnięcia zamierzonego efektu oraz długość jego utrzymywania się

Wykonanie zabiegu z zakresu medycyny estetycznej z wykorzystaniem nici PDO polega na wprowadzeniu nici w głębokie warstwy skóry — w skórę właściwą lub tkankę podskórną. Jest to procedura nieskomplikowana oraz małoinwazyjna. Pozwala także cieszyć się szybkim efektem, bowiem w wyniku mechanicznego działania nici PDO, od razu po wykonaniu zabiegu zauważalne jest wygładzenie zmarszczek i podciągnięcie tkanek. Kolejne efekty, będące następstwem biomedycznych właściwości polidioksanonu oraz stymulacji produkcji nowego kolagenu, widoczne będą od około dwóch do czterech tygodni po wykonaniu zabiegu.

Efekty po zastosowaniu nici liftingujących utrzymują się zazwyczaj około dwóch lat, a maksymalnie nawet do trzech lat. Na ostateczną długość okresu całkowitego rozkładu nici mają wpływ takie zmienne jak kondycja skóry czy wiek pacjenta.

Jeżeli szukasz innych, alternatywnych metod odmładzania, polecamy również wampirzy lifting oraz inne zabiegi dostępne w ofercie naszej kliniki mieszczącej się w Katowicach.