Medycyna estetyczna

Lipoliza iniekcyjna (Aqualyx, Dermastabilon)

  • O zabiegu

  • Aqualyx

  • Dermastabilon

  • Efekty

Lipoliza iniekcyjna jest nowoczesną metodą medycyny estetycznej, której zadaniem jest nieoperacyjne usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w określonych okolicach ciała.

Obecnie najczęściej w gabinecie stosujemy dwa preparaty: Aqualyx i Dermastabilon.

Innowacyjna metoda modelowania sylwetki, czyli lipoliza iniekcyjna – Katowice

Czasem ze względów na przykład genetycznych tkanka tłuszczowa ma tendencję do gromadzenia się w partiach ciała takich jak podbródek, uda, brzuch czy biodra. Wówczas nawet rygorystyczna dieta oraz częste ćwiczenia fizyczne mogą przynieść jedynie niewielkie rezultaty. Rozwiązaniem tego typu problemu nie musi być też tradycyjny zabieg chirurgiczny z użyciem skalpela, lecz nieco mniej inwazyjna technika, jaką jest lipoliza iniekcyjna. Procedura polega na wstrzykiwaniu w określone miejsca substancji mających zdolność do rozbijania komórek tłuszczowych. Zachęcamy do poznania szczegółów!

Szczegóły przebiegu lipolizy iniekcyjnej

W Nałęcz Clinic w Katowicach lipolizę przeprowadzamy, korzystając ze znieczulenia miejscowego. Czas trwania zabiegu zależy od tego, na jakiej partii ciała jest przeprowadzany, jednak zwykle trwa maksymalnie 30 minut, przy czym wymaga kilku powtórzeń następujących co 4 tygodnie. Okres rekonwalescencji po opisywanej procedurze przebiega stosunkowo łagodnie, a wiąże się z obrzękiem, zaczerwienieniem oraz nadmierną wrażliwością na dotyk nakłutych części ciała, co utrzymuje się jedynie przez kilka dni. Po serii zabiegów Pacjent może cieszyć się utratą nawet 4-5 cm w obwodzie. Do specjalistycznej kliniki w Katowicach zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn, którzy pragną pozbyć się kompleksów spowodowanych przez niewielkie niedoskonałości.

Przeciwwskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Osoby zainteresowane lipolizą iniekcyjną powinny wziąć pod uwagę pewne kwestie zdrowotne, z powodu których zabieg nie może zostać przeprowadzony. Do przeciwwskazań zaliczają się między innymi:

-ciąża oraz laktacja,

-choroby nerek, wątroby czy tarczycy,

-cukrzyca,

-regularne stosowanie leków rozrzedzających krew,

-choroby układu krwiotwórczego lub krwi.

Na początek zapraszamy zatem na konsultację ze specjalistą, który określi, czy dana osoba kwalifikuje się do przystąpienia do lipolizy iniekcyjnej. Zainteresowanych ofertą Nałęcz Clinic zlokalizowanej w Katowicach zapraszamy do kontaktu!