Medycyna estetyczna

Botox - Toksyna botulinowa (Allergan, Merz)

  • O zabiegu

  • Przebieg zabiegu

  • Efekty

Botox używany jest w terapii zmarszczek twarzy, szczególnie górnej części - czoła, okolic brwi i zmarszczek wokół oczu tzw. kurzych łapek. Rzadziej podaje się toksynę w okolice ust, brody, szyi oraz fałdów nosowo-wargowych.

Toksyna botulinowa znalazła również zastosowanie w leczeniu nadpotliwości stóp, dłoni i pach. Spocone dłonie czy pachy to częsty problem powodujący dyskomfort pacjentów i ich otoczenia. Toksyna botulinowa podana w te okolice miejscowo wpływa na gruczoły potowe, hamując wydzielanie przez nie potu. By zmniejszyć dolegliwości podawania zastrzyków w tak bolesne okolice ciała, można zastosować miejscowe znieczulenie.

Botoks: Katowice

Pierwsze zmarszczki mimiczne mogą się pojawić jeszcze przed 30. rokiem życia. Jest to naturalny proces, który wynika ze zmian zachodzących w ludzkim organizmie. W naszej klinice w Katowicach proponujemy Klientom bezpieczne zabiegi z użyciem botoksu, które prowadzą do rozluźnienia mięśni twarzy i znajdującej się nad nimi skóry. W efekcie zmarszczki ulegają spłyceniu, a twarz wygląda młodziej, jest też bardziej rozpromieniona. Sprawdź, na czym dokładnie polega taki zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować!

Botox — charakterystyka i zastosowanie

Toksyna botulinowa jest powszechnie stosowana w medycynie estetycznej do przeprowadzania różnego rodzaju zabiegów upiększających. Ta substancja jest wytwarzana przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. W kosmetologii stosuje się wyłącznie botox typu A, który blokuje połączenia nerwowe, skutecznie redukuje zmarszczki i może być też wykorzystywany do leczenia migren, nadpotliwości pach, dłoni i stóp lub do zwalczania bruksizmu. W naszej klinice w Katowicach sięgamy wyłącznie po wysokiej jakości botox od sprawdzonych producentów, który gwarantuje widoczne i trwałe efekty w rozsądnej cenie.

Na czym polega zabieg z użyciem botoxu?

Botoks jest wystrzykiwany w wybrane punkty na twarzy przy pomocy jednorazowej strzykawki wyposażonej w bardzo cienką igłę. Zabieg trwa od 5 do 10 minut w zależności od wielkości leczonego obszaru. Procedura wiąże się z minimalnym bólem i nie wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego. Doświadczony specjalista jest w stanie szybko uzyskać pożądane rezultaty przy zachowaniu naturalnej mimiki. Zabiegi z użyciem botoksu wykonane w naszej klinice w Katowicach to świetny sposób na pozbycie się:

-kurzych łapek,

-lwiej zmarszczki,

-poziomych linii na czole,

-zmarszczek wokół ust,

-opadających kącików ust.

Zastosowanie botoxu pozwala również na widoczne wygładzenie linii szyi i uniesienie brwi. Preparat zaczyna intensywnie działać już po około 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt będzie widoczny po 2 tygodniach.

Zabiegi z użyciem botoxu w Nałęcz Clinic — dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są bezpiecznie i nie trzeba się do nich specjalnie przygotowywać. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które chcą odmłodzić swój wygląd bez użycia skalpela. Obecnie istnieje tylko kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu. Wstrzyknięcie botoxu odradza się przede wszystkim kobietom w ciąży i karmiącym piersią, a także osobom cierpiącym na przewlekłe choroby autoimmunologiczne, układu sercowo-naczyniowego lub nerwowego oraz osobom przyjmującym niektóre leki.

W Nałęcz Clinic w Katowicach możesz wygodnie umówić się na zabieg w preferowanym przez Ciebie terminie. Nasi specjaliści będą dbali o Twój komfort i dobre samopoczucie przez cały czas trwania kuracji. Klienci mogą liczyć na bardzo atrakcyjne ceny, fachowe doradztwo i wyjątkowo przyjemną atmosferę. Nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby wesprzeć każdą osobę w osiągnięciu wymarzonego celu. Jeśli zainteresowała Cię oferta, skontaktuj się z nami, by umówić na konsultację poprzedzającą zabieg z użyciem botoxu.