Zabiegi na ciało

Fala uderzeniowa

  • O zabiegu

  • Wskazania

  • Przeciwwskazania

Fala uderzeniowa D-ACTOR i V-ACTOR STORZ Medical

Terapia falą akustyczną (Acoustic Wave Therapy, AWT) STORZ, wykorzystywana w nowoczesnym urządzeniu D-ACTOR, to nieinwazyjna metoda leczenia cellulitu oraz zwiotczałej tkanki łącznej. Fala akustyczna jest wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej oraz fizjoterapii - stymuluje mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych oraz przyspiesza powstawanie nowych naczyń krwionośnych. AWT jest doskonałym sposobem na redukcję cellulitu, ale również na modelowanie sylwetki i leczenie bólów mięśniowych.

Leczenie falą akustyczną wykorzystuje naturalne procesy naprawcze organizmu ludzkiego. Działanie fali akustycznej na skórę powoduje odkształcanie się tkanki łącznej, jej rozluźnienie i zwiększenie produkcji elastyny i kolagenu przez fibroblasty. Poprawia się również ukrwienie i tym samym dotlenienie skóry, a miejscowe przekrwienie powoduje napływ czynników wzrostu. Silny bodziec mechaniczny wpływa na zwiększenie metabolizmu lipidów i powoduje, że komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary. Błony komórkowe stają się tymczasowo przepuszczalne, a wymiana substancji między komórkami i otoczeniem ulega poprawie.

Ilość i częstotliwość zabiegów dobierana jest indywidualnie i zależy od zaawansowania problemu. Średnio seria zabiegów wynosi 4-12, a częstotliwość 1/2 zabiegi tygodniowo. Zabieg jest odczuwalny dla pacjenta i w zależności od progu bólu może on odczuwać lekki dyskomfort.

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, może pojawić się chwilowy obrzęk, zasinienie, krwiak i tkliwość. Zabiegi można łączyć z endermologią, a także karboksyterapią i kriolipolizą, dla zwiększenia efektu terapeutycznego.

zobacz efekt przed i po