Zabiegi na ciało

Endermologia LPG Alliance

  • O zabiegu

  • Przebieg zabiegu

  • Wskazania

  • Przeciwwskazania

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który wykonuje się z bardzo dużą siłą nacisku. Dzięki temu intensywnie oddziałuje na tkankę łączną, ujędrniając, odchudzając i odmładzając. Jest to zabieg ceniony zwłaszcza w obliczu zwalczania tzw. pomarańczowej skórki. Mocne ugniatanie skóry podczas zabiegu poprawia metabolizm, wspomaga usuwanie toksyn i złogów. Endermologia stosowana może być w zwalczaniu cellulitu wodnego oraz tłuszczowego na pośladkach, udach, brzuchu czy ramionach.

Endermologia może być również skutecznym sposobem na miejscowe usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Masaż poprawia krążenie w głębokich partiach skóry, co przyczynia się do szybszego spalania tłuszczu. Dodatkowym efektem będzie ujędrnienie i wygładzenie skóry, jak również dodanie jej zdrowego kolorytu.

Masaż podciśnieniowy sprawdza się również jako zabieg odmładzający. Endermologia pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, które – jak wiadomo – są jednymi z filarów młodej i atrakcyjnej skóry. Zabieg można stosować w celu ujędrnienia skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Ponadto, efektami masażu podciśnieniowego będą złagodzenie rysów twarzy oraz wygładzenie drobnych zmarszczek.

Z zalet endermologii mogą skorzystać i te osoby, które skarżą się na bóle mięśni, kontuzje ścięgien, bóle stawów oraz obrzęki. Masaż podciśnieniowy skutecznie łagodzi ból, relaksuje, a tym samym wspomaga produkcję endorfin (hormonów szczęścia), które odpowiadają za dobre samopoczucie.

Endermologia Alliance — Katowice

Wykonywana w naszej klinice w Katowicach endermologia LPG Alliance stanowi nowoczesną, innowacyjną metodę opartą na trzech procesach: redukowaniu tkanki tłuszczowej, usuwaniu cellulitu oraz ujędrnianiu skóry. Tak kompleksowe działanie możliwe jest dzięki wykorzystaniu specjalnej głowicy łączącej rolki masujące i komorę ssącą. Masaż rozpoczyna się po wciągnięciu przygotowanego fałdu skóry przez głowicę — zostaje on następnie poddany intensywnej stymulacji. W ten sposób pobudza się procesy regeneracyjne, a także metabolizm, co przy profesjonalnym wykonaniu endermologii Alliance może dać zauważalne efekty już po 1 zabiegu.

Jak często wykonywać endermologię LPG i ile trwa zabieg?

Zabieg endermologii LPG, dla zmaksymalizowania rezultatów zmniejszenia tkanki tłuszczowej, zwiększenia jędrności oraz redukcji cellulitu, powinien być przeprowadzany w kilku seriach, zależnie od oczekiwanych efektów i stanu zdrowia Pacjenta. Bardzo często optymalna liczba wizyt w klinice wynosi 10 — wówczas postawiony cel nierzadko zostaje osiągnięty. Czas trwania samego zabiegu zależy natomiast od wybranego obszaru ciała. Najkrótsze procedury zajmują niekiedy nawet 20 minut, najdłuższe zaś nawet godzinę — najczęściej jednak endermologia Alliance w Nałęcz Clinic trwa średnio około 45 minut.

Zabieg endermologii LPG Alliance przeprowadzany przez specjalistów

Skuteczność działania endermologii LPG to nieodłączna cecha zabiegu, którą zapewnia jednak nie tylko zastosowanie wyspecjalizowanego sprzętu. Efekty procedury zależą również od wysokich kwalifikacji oraz doświadczenia przeprowadzających ją specjalistów. Personel naszej kliniki to zaś zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy dopilnują efektywności zabiegu, a jednocześnie komfortu każdego Pacjenta. Zachęcamy do umówienia wizyty!