• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Medycyna estetyczna i kosmetologia na wiosnę – jakie zabiegi najlepiej wykonywać po zimie?

Wiosna wielu osobom kojarzy się z domowymi porządkami czy pracami w ogrodzie. W natłoku obowiązków związanych ze sprzątaniem i przygotowywaniem własnej przestrzeni na nadejście cieplejszych dni warto jednak również pamiętać o sobie. Wiosenne miesiące, w których coraz rzadziej pojawia się zimne powietrze, a jednocześnie daleko jeszcze do letnich upałów, są doskonałym czasem na regenerację – nie tylko pod kątem psychicznym, ale też fizycznym. Jakie zabiegi medycyny estetycznej najlepiej wykonywać po zimie, by zapewnić skórze odnowę?

Kwas hialuronowy dla nawilżenia i poprawy sprężystości skóry

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest podczas m.in. korekty niewielkich zmarszczek, liftingu policzków czy wolumetrii twarzy. To polisacharyd występujący naturalnie u ludzi, którego z czasem zaczyna ubywać – z tego powodu zawierające go preparaty używane w medycynie estetycznej są bezpieczne do stosowania u większości osób (wyjątek stanowią m.in. kobiety w ciąży i karmiące piersią). Po zimie skóra najczęściej jest wysuszona, a kwas hialuronowy, jako element odpowiadający za wiązanie wody w organizmie, może przyczynić się do lepszego jej nawilżenia. Dodatkowo poprawia także sprężystość.

Przywracająca blask i jędrność skóry mezoterapia

Mezoterapia igłowa, jak również mikroigłowa należą do popularnych, mało inwazyjnych zabiegów, które pomagają przy problemach związanych z niejednolitym kolorytem skóry oraz utratą jej elastyczności nie tylko na twarzy, ale też w okolicach dekoltu czy szyi. Poprawnie przeprowadzona procedura tego rodzaju stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i działa odmładzająco – przywraca cerze młodzieńczy blask, a także poprawia jędrność.

Nawet najbardziej zaawansowana medycyna estetyczna nie zastąpi zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania się – może być jedynie ich uzupełnieniem. Z tego powodu wiosną warto skorzystać z ładnej pogody, by częściej wybierać się na spacery, jak również wprowadzić świeże warzywa do swojej diety.

W ofercie Nałęcz Clinic znajduje się wiele rewitalizujących zabiegów z obszaru kosmetologii oraz medycyny estetycznej – takich jak mezoterapia igłowa i mikroigłowa czy wypełnianie zagłębień lub ubytków skórnych kwasem hialuronowym. W naszej zlokalizowanej w Katowicach placówce ich wykonywaniem zajmują się wyłącznie wykwalifikowani, a także doświadczeni specjaliści. Postaw na siebie tej wiosny, wybierając odnowę skóry po zimie w Nałęcz Clinic – umów się na konsultację, by dowiedzieć się, które zabiegi najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku.