• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Lipotransfer jako nowoczesna i bezpieczna metoda wypełniania twarzy własnym tłuszczem

Nieuchronny upływ czasu niezmiennie powoduje, że twarz każdego człowieka zaczyna się zmieniać, co nie wszyscy przyjmują ze spokojem. Rozwój nowoczesnej medycyny, a także technologii sprawił, że obecnie istnieje wiele sposobów na to, by zniwelować widoczność oznak starzenia się takich jak zmarszczki czy opadające policzki. Do najnowszych oraz najbezpieczniejszych metod można zaliczyć lipotransfer. Co to za zabieg i jakie korzyści wynikają z jego przeprowadzenia?

Czym jest lipotransfer?

Lipotransfer polega na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej Pacjenta z jednego miejsca na jego ciele w drugie – na przykład z wewnętrznej powierzchni uda na czoło. Zabieg ten stanowi bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych wypełniaczy. Takiego autologicznego przeszczepu zazwyczaj nie poleca się osobom bardzo szczupłym, gdyż do wypełnienia określonych części twarzy może być potrzebne pobranie stosunkowo dużej ilości tłuszczu.

Jakie są korzyści wynikające z lipotransferu?

Z prawidłowo przeprowadzonego lipotransferu wynika wiele korzyści. Do największych zalet można zaliczyć przede wszystkim długi czas utrzymywania się efektów przeszczepu tkanki tłuszczowej. Przeważnie rezultaty są widoczne przez okres od roku do nawet kilku lat, zależnie od metabolizmu konkretnej osoby. Atut stanowi również to, że optymalne efekty pojawiają się dość szybko – po ok. 2 miesiącach od przeprowadzenia zabiegu. Dodatkowo można zauważyć, że zmiana taka jak odmłodzenie wyglądu twarzy wpływa pozytywnie na samopoczucie Pacjenta.

Co sprawia, że lipotransfer to bezpieczne rozwiązanie?

Lipotransfer stanowi bezpieczne rozwiązanie, ponieważ wykorzystuje tłuszcz samego Pacjenta. Własny materiał biologiczny najczęściej jest dobrze przyjmowany przez organizm, co znacząco obniża potencjalne ryzyko odrzucenia przeszczepu czy reakcji alergicznej. Dodatkowo żywe komórki macierzyste, które znajdują się w przeszczepianych tkankach, sprawiają, że skóra po zabiegu wygląda na odmłodzoną, gładką oraz elastyczną.

Na bezpieczeństwo procedury ma również wpływ to, kto ją przeprowadza. W Nałęcz Clinic lipotransferem zajmują się wyłącznie wykwalifikowani i doświadczeni lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej. Zachęcamy osoby z Katowic oraz okolic, które są zainteresowane tym zabiegiem, do umówienia się na konsultacje chirurgiczne w naszej klinice.