• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Blefaroplastyka: nowe spojrzenie na piękno

Stare powiedzenie mówi, że oczy są zwierciadłem duszy. Ich wygląd wpływa na to, jak jesteśmy odbierani przez innych, a przekazywane przez nie spojrzenia stanowią element komunikacji niewerbalnej. Znajdujące się przy nich powieki mają za zadanie chronić powierzchnię oczu. Zdarza się jednak, że opadają, podwijają się lub puchną, wywołując przy tym problemy z poprawnym widzeniem, a czasem również bóle głowy czy zmęczenie. W niektórych takich przypadkach rozwiązanie stanowi blefaroplastyka. Na czym polega ten zabieg i jakie przynosi efekty?

Krótka charakterystyka blefaroplastyki

Blefaroplastyka znana jest także jako korekta lub plastyka powiek. Najczęściej polega na wycięciu fragmentów nadmiaru skóry czy nagromadzonej przez lata tkanki tłuszczowej. Zabieg ten musi być wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę – np. lekarza specjalizującego się w chirurgii powiek. Polecany jest przede wszystkim osobom starszym (chociaż może być również wykonywany u młodszych, jeśli zmagają się one z przepuklinami tłuszczowymi bądź podobnymi zmianami), u których problemy w okolicach oczu spowodowane są naturalnym zwiotczeniem skóry z powodu upływu lat.

Efekty plastyki powiek jako zabiegu nie tylko medycznego, ale też estetycznego

Blefaroplastykę przeprowadza się nie tylko z powodów medycznych, ale też estetycznych. Usunięcie nadmiaru skóry czy prawidłowe ustawienie brzegów powiek pomaga zarówno w przywróceniu poprawnego widzenia, jak i odzyskaniu młodzieńczego, zdrowego wyglądu twarzy. Do pożądanych efektów widocznych po przeprowadzeniu tego zabiegu można zaliczyć również m.in. zmniejszenie widoczności tzw. worków pod oczami, wyeksponowanie linii rzęs, a także wyrównanie oraz ujednolicenie kolorytu cery.

Blefaroplastyka laserowa – Nałęcz Clinic: Katowice

Obecnie najczęściej wykonywana jest blefaroplastyka laserowa – wykorzystywany w jej trakcie laser umożliwia podniesienie powiek bez konieczności używania skalpela. To nowoczesna, bezpieczna oraz bezbolesna (wykonywana w znieczuleniu nasiękowym) metoda. W naszej klinice medycyny estetycznej w Katowicach przeprowadzaniem takiej korekty powiek górnych i dolnych zajmują się wyłącznie wykwalifikowani, jak również doświadczeni specjaliści. Jeżeli dowiedzieć się więcej o wykonywanej tu plastyce okolic oczu lub poddać się zabiegowi blefaroplastyki – skontaktuj się z nami.