• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Modelowanie ust kwasem hialuronowym. Co musisz wiedzieć?

Powiększanie ust to jeden z tych zabiegów, które w gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się najczęściej. To sposób na bardziej wydatne i kształtne usta zaledwie w mgnieniu oka. Jak wygląda zabieg i kto powinien się na niego zdecydować?

Kwas hialuronowy – cudowny wypełniacz

Moda na pełne, ponętne usta nie jest żadną nowością. Kobiety od wieków starały się zaznaczyć je na rozmaite sposoby. Najprostszą, choć niestety chwilową metodą uwydatnienia ust jest makijaż. Jeśli natura nie obdarzyła się pięknymi ustami, a zależy ci, by te wyglądały świetnie w każdej sytuacji, warto pomyśleć o powiększeniu ich za pomocą kwasu hialuronowego.

Warto podkreślić, że kwas hialuronowy to naturalna substancja, którą można spotkać ludzkim organizmie. Jego stosowanie jest na ogół bezpieczne i nie wiąże się z przykrymi konsekwencjami – oczywiście, jeśli zabieg wykonuje specjalista. Kwas hialuronowy to wypełniacz stosowany nie tylko w rejonach ust. Stosowany jest także w celu zniwelowania zmarszczek i poprawy owalu twarzy.

Powiększanie ust – dla kogo?

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego to propozycja dla osób z niesymetrycznymi lub cienkimi wargami. Wygląd ust wpływa znacząco na prezencję całej twarzy, dlatego poprawa ich kształtu i wydatności z pewnością pozytywnie odbije się na twojej samoocenie.

Kwas hialuronowy sprawdzi się także i wtedy, gdy kąciki ust są opadnięte lub wtedy, gdy pomiędzy wargami zachodzi różnica w proporcjach. To sposób na zaznaczenie różnicy pomiędzy czerwienią wargową a skórą, a nawet na nawilżenie ust ze skłonnością do pierzchnięcia.

Jak wygląda zabieg modelowania ust?

Zabieg z kwasem hialuronowym nie jest długotrwały. Specjalista wstrzykuje odpowiednią ilość preparatu w wargi, aż do uzyskania pożądanego efektu. Zabieg wiąże się z minimalny dyskomfortem spowodowanym wkłuciem igły, co jednak szybko mija. Po wstrzyknięciu kwasu może wystąpić minimalny obrzęk, zaczerwienienie ust oraz uczucie zdrętwienia.

Kwas hialuronowy: efekty

Efektem modelowania ust jest poprawa ich kształtu i wydatności. Wargi stają się także bardziej jędrne i nawilżone. Rezultaty zabiegu utrzymują się do kilku miesięcy – po tym czasie kwas hialuronowy w naturalny sposób usuwany jest z organizmu. Zabieg należy powtarzać co 6 miesięcy.

Kto nie powinien powiększać ust?

Przeciwwskazania do modelowania ust to ciąża, karmienie piersią, opryszczka wargowa, leczenie antybiotykami oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowym. Poza tymi przypadkami, zabieg modelowania jest bezpieczny i nie wiąże się z poważnymi powikłaniami.

Modelowanie ust – ufaj tylko specjalistom

Choć preparaty kwasu hialuronowego można nabyć samodzielnie, stanowczo odradzamy samodzielne próby modelowania ust w domowych warunkach. Może skończyć się to nie tylko karykaturalnym efektem, ale i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, jak porażenie nerwów. Kwas hialuronowy w rękach specjalisty medycyny estetycznej pozwoli uzyskać naturalny, piękny efekt przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz poprawić wygląd swoich ust, już dziś zgłoś się do nas – sprawimy, że będą prezentowały się tak pięknie jak nigdy dotąd.