• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Dobrze dobrana pielęgnacja domowa jako uzupełnienie medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej są skutecznym sposobem na pozbycie się różnorodnych mankamentów urody. Szybkość gojenia się skóry po skorzystaniu z nich, a w pewnym stopniu także to, jak długo utrzymują się ich efekty, zależy jednak od tego, czy zastosowano odpowiednią pielęgnację domową. O co należy szczególnie zadbać po zabiegach estetycznych i jakich kosmetyków powinno się używać najczęściej?

Podstawa dbałości o skórę twarzy i ciała – regularne oczyszczanie

Szybki, niezbyt gorący prysznic, jak również mycie twarzy rano oraz wieczorem, stanowią podstawę nie tylko codziennej higieny, ale też prawidłowej pielęgnacji pozabiegowej. Dzięki regularnemu stosowaniu łagodnych kosmetyków oczyszczających (takich jak toniki czy płyny micelarne) można m.in. znormalizować pracę gruczołów łojotokowych, a także poprawić zdolność skóry do wchłaniania wilgoci i substancji czynnych pochodzących np. z kremów nawilżających.

Waga ochrony przeciwsłonecznej po skorzystaniu z zabiegów medycyny estetycznej

Jednym z najważniejszych elementów domowej pielęgnacji służących jako uzupełnienie medycyny estetycznej, jest stosowanie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Po przeprowadzeniu profesjonalnych zabiegów skóra może być szczególnie wrażliwa, więc należy ją chronić przed działaniem słońca. W tym celu należy przede wszystkim używać kremów z filtrem (najlepiej SPF 50+), które zabezpieczają przed promieniowaniem UV.

Nawilżanie skóry jako sposób na skuteczne przyspieszenie regeneracji po zabiegach estetycznych

Skutkiem ubocznym niektórych zabiegów estetycznych może być czasowe przesuszenie albo podrażnienie skóry. Z tego powodu warto zadbać o jej dodatkowe nawilżenie, nie tylko od wewnątrz (poprzez zadbanie o nawodnienie organizmu), ale też od zewnątrz – za pomocą nawilżających kremów lub podobnych preparatów. Warto również korzystać z kosmetyków takich jak serum antyoksydacyjne, które dostarcza różne witaminy i minerały, mające odżywiające działanie na skórę.

Gdzie można uzyskać porady dotyczące domowej pielęgnacji po profesjonalnych zabiegach?

Organizm każdej osoby może reagować nieco inaczej na różne zabiegi. Z tego powodu w ramach korzystania z usług kliniki medycyny estetycznej warto umówić się na indywidualną konsultację ze specjalistą. Zachęcamy do postawienia na wsparcie ekspertów z Nałęcz Clinic w Katowicach – doświadczony lekarz albo kosmetolog doradzi, co należy zrobić, by jak najlepiej zadbać o skórę na twarzy lub ciele po poddaniu się profesjonalnym zabiegom.