Kosmetologia

Laser Q-switch XLASE Plus Biotec

  • O zabiegu

  • Wskazania

  • Przeciwwskazania

XLASE Plus z głowicą Nd:YAG Q-switch może działać na zmiany barwnikowe na skutek szerokiego spektrum absorpcji melaniny. Długość fal ukierunkowanych na barwnik obejmują podwójną częstotliwość: Nd:YAG (1064 nm) oraz KTP (532 nm), co pozwala na usuwanie zmian pigmentacyjnych na różnych głębokościach skóry, bez naruszenia i uszkodzenia otaczających struktur tkankowych.

Usuwanie przebarwień

Obie długości fal mogą skutecznie leczyć zmiany barwnikowe znajdujące się na różnych głębokościach skóry. Możliwe do usunięcia są zarówno barwnikowe zmiany naskórkowe, jak i głębokie przebarwienia skórne.

Usuwanie tatuaży

Procedura laserowego usuwania tatuażu wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy, kiedy to odpowiednia długośc fali zostaje zabsorbowana przez chromofor, jakim jest barwnik tatuażu. Wysoka energia, która jest dostarczana, prowadzi do uzyskania bardzo wysokich temperatur w bardzo krótkim czasie, skutkując szybką ekspansją termiczną cząsteczek atramentu, późniejszym ich rozbiciem.
W związku z dużą energią cieplną, zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Czas rekonwalescencji i ilość zabiegów

Znaczącą rolę w późniejszym usuwaniu rozbitych cząsteczek pigmentu odgrywa system limfatyczny. Gojenie skóry po zabiegu laserowym trwa do ok 6 tygodni i przebiega z powstawaniem strupka, a ilość zabiegów uzależniona jest od rodzaju barwnika, koloru skóry, czas wykonania tatuażu i jego głębokości.

zdjęcia